लघुवित्त न्यूज । नेपाल राष्ट्र बैंकले लघुवित्त वित्तीय संस्थाहरुलाई नेपाल फाइनान्सियल रिपोर्टिङ स्ट्याण्डर्ड (एनएफआरएस) अनुसार तयार हुनुपर्ने निर्देशन जारी गरेको छ । बुधबार एक परिपत्र मार्फत नेपाल राष्ट्र बैंकले लघुवित्त वित्तीय संस्थालाई एनएफआरएसमा वित्तीय विवरण तयार गर्न निर्देशन दिएको हो । उक्त निर्देशन पछि अब राष्ट्रियस्तरका लघुवित्त वित्तीय संस्थाहरुले २०८९ असार मसान्तको वित्तीय विवरण एनएफआएसअनुसार तयार गर्नुपर्छ । लघुवित्त वित्तीय संस्थाले कर्जा प्रवाह गर्दा स्वीकृत कर्जामा वार्षिक १.५० प्रतिशतसम्म सेवा शुल्क लिन पाउने व्यबस्था पनि परिपत्रमा उल्लेख छ । परिपत्रमा एक वर्षभन्दा कम अवधिको लागि कर्जा प्रवाह गर्दा १।५० प्रतिशत, एक वर्षभन्दा कम समयको लागि कर्जा प्रवाह गर्दा १.४ प्रतिशत, चौमासिक रुपमा ०.३७ प्रतिशत, तथा थोक कर्जा प्रवाहमा ०.५० प्रतिशतभन्दा बढी सेवा शुल्क लिन नपाउने उल्लेख छ ।

D-Circular-no-2

...
बैंकहरुमा ब्याजदर बढ्नाले बेहालको अवस्था सिर्जना भएको छ : प्रकाशराज शर्मा

प्रकाशराज शर्मा अध्यक्ष,नेपाल लघुवित्त बैंकर्स संघ एवम् सिईओ, लक्ष्मी लघुवित्त वित्तीय संस्था लिमिटेड विगत ६ महिनादेखि स्थिर रहेको बैंकहरुको ब्याजदर असोजमा एकाएक ह्वातै बढेको छ । यो ब्याजदर इतिहासकै उच्च वृद्धि हो । भदौंसम्म मुद्दती निक्षेपको ब्याजदर ११ प्रतिशत थियो । तर, असोज महिनादेखि त्यस्तो ब्याजदर १० प्रतिशतले बढेर १२ प्रतिशतमाथि पुगेको छ । निक्षेपको […]

Sorry, no posts matched your criteria.