लघुवित्त मर्जर तथा गाभिने सृङ्खलामा घोडाघोडी लघुवित्त वित्तीय संस्था पनि गाभिने भएको छ । उक्त संस्था युनिक नेपाल लघुवित्त वित्तीय संस्थामा गाभिन लागेको हो । असोज १६ गते शनिबार सम्पन्न घोडाघोडी लघुवित्तको पहिलो विशेष साधारण सभाले सो निर्णय गरेको संस्थाले जनाएको छ । पछिल्लो समय लघुवित्तहरु मर्जर हुने क्रम बढेको छ । लघुवित्तहरुको संख्या घटाउनेगरी थप लाइसेन्स बन्द गर्नुका साथै लघुवित्तको संख्या करिव ३ दर्जनमा झार्ने राष्ट्र बैंकको रणनीति रहेको छ । हाल नेपालमा करिव ७० लघुवित्त वित्तीय संस्थाहरु सक्रिय छन् ।

...
संस्थागत विकासका लागि लघुवित्तमा मर्जर आवश्यक : विमला योगी(सिईओ, जाल्पा लघुवित्त)

विमला योगी सिईओ, जाल्पा  सामुदायिक लघुवित्त २८ जिल्लाहरुमा १०० वटा शाखा कार्यालयहरु र ३ वटा संकलन केन्द्रहरु रहेको जाल्पा सामुदायिक लघुवित्त वित्तीय संस्थाको केन्द्रीय कार्यालय कास्कीको पोखरामा छ । राष्ट्रिय स्तरको कार्यक्षेत्र रहेको लघुवित्तले हजारौं महिलालाई उद्यमशीलताको बाटोतर्फ अगाडि बढाइरहेको छ । १६ करोड चुक्तापुँजी रहेको लघुवित्तले ५ करोड २२ लाखको ५ लाख २२ हजार […]