लघुवित्त न्युज । बिहीबार दुईवटा कम्पनीको लाभांश सुरक्षित गर्ने अन्तिम दिन रहेको छ। नेरुडे लघुवित्त वित्तीय संस्था र रिलायन्स लाइफ इन्स्योरेन्सले २६ मंसिरमा बुकक्लोज गर्दै छन्। यसअनुसार आजसम्म नेप्सेमा कारोबार गरी कायम भएका सेयरधनीले साधारणसभामा भाग लिन तथा लाभांश प्राप्त गर्न सक्नेछन्।

नेरुडे लघुवित्त वित्तीय संस्था लिमिटेडले गत आर्थिक वर्षको नाफाबाट सेयरधनीलाई दिने २१ दशमलव ४८ प्रतिशत बोनस सेयर र सोको कर प्रयोजनार्थ एक दशमलव १३ प्रतिशत नगद लाभांशको प्रस्ताव पारित गर्न १० पुसमा उद्योग संगठन मोरङ्गको सभाहल, विराटनगरमा १५औँ वार्षिक साधारणसभा आह्वान गरेको छ।

सो सभा बिहान ११ बजे सुरु हुनेछ। सभामा अन्य उपयुक्त वित्तीय संस्थासँग मर्जर अथवा एक्विजिशन सम्बन्धि सम्पूर्ण कार्य गर्न सञ्चालक समितिलाई अख्तियारी प्रदान गर्ने, सञ्चालकको निर्वाचन गर्ने लगायतका एजेण्डा छन्।

रिलायन्स लाइफ इन्स्योरेन्सले ११ पुसमा अनमोल बैंक्वेट, शंखमुलमा चौथो वार्षिक साधारणसभा आह्वान गरेको छ। सो सभा अनलाइन माध्यमबाट बिहान ११ बजे सुरु हुनेछ। सभामा हाल कायम चुक्ता पुँजीको पाँच दशमलव २६ प्रतिशत नगद लाभांश वितरण गर्ने प्रस्ताव पारित हुनेछ। साथै, कम्पनीको नियमावलीमा संशोधन गर्ने, लेखापरीक्षक नियुक्त गर्ने लगायतका प्रस्तावहरु पारित हुनेछ।

...
बैंकहरुमा ब्याजदर बढ्नाले बेहालको अवस्था सिर्जना भएको छ : प्रकाशराज शर्मा

प्रकाशराज शर्मा अध्यक्ष,नेपाल लघुवित्त बैंकर्स संघ एवम् सिईओ, लक्ष्मी लघुवित्त वित्तीय संस्था लिमिटेड विगत ६ महिनादेखि स्थिर रहेको बैंकहरुको ब्याजदर असोजमा एकाएक ह्वातै बढेको छ । यो ब्याजदर इतिहासकै उच्च वृद्धि हो । भदौंसम्म मुद्दती निक्षेपको ब्याजदर ११ प्रतिशत थियो । तर, असोज महिनादेखि त्यस्तो ब्याजदर १० प्रतिशतले बढेर १२ प्रतिशतमाथि पुगेको छ । निक्षेपको […]

Sorry, no posts matched your criteria.